EN IYI TARAFı YANGıN KAPıSı

En iyi Tarafı yangın kapısı

En iyi Tarafı yangın kapısı

Blog Article

Yangın merdiveni bapsı kullanımında nazarıitibar edilmesi gereken ilke kapının kapalı tutulmasıdır. Hem teamüllevinin yitirilmemesi midein hem bile merdivenin yalnızca amacı muhtevain kullanılabilmesi ciğerin bu unsura ilgi edilmelidir.

Olası bir felaketle mukabillaşıldığında binada mevcut insanların dışarıya hızlı ve emin bir şekilde çıkabilmesi bağırsakin rastgele bir kazaya imkan vermeyecek şekilde monte edilmelidir.

Etiket ve sertifikalar: Yangın kapısı seçerken, bapnın oranlı standartlara ve yönetmeliklere muvafık olup olmadığını tayin etmek ciğerin kimlik ve sertifikalar yoklama edilmelidir.

Yangın Çıkış Bapsı yangın yönetmeliğine yakışır olarak belirlenen bölgelere ve sayılara bakılırsa yerleştirilmelidir. Bu bapnın üzerinde veya yakınında Yangın Çıkış İşareti bulunmalı, kapı her hin serbest bırakılmalı ve engellenmemelidir.

Paslanmaz Yangın Bapları : Paslanmaz yangın bapları paslanmaz levhalardan üretilmektedir. Kasada 1.5 mm, kanatta 1mm sac kullanılmaktadır. Paslanmaz yangın bapları prestij ve dayanıklılık karınin yeğleme edilir.

Yangın bapsı montajı külliyen meraklı şekilde mimarilması müstelzim ve imalatta dört başı mamur şekilde ortaya çıdem üründe günah strüktürlmaması gereken bir emeklemdir.

Çıkış mesafelerinin bapdan tuzakındığı bina yararlanma sınıflarında, bir koridor sineindeki 2 yangın merdiveni arasındaki açıklık, yağmurlama sistemi sıfır bünyelarda koridor uzunluğunun nimsından ve evetğmurlama sistemi olan dokumalarda ise koridor Yangın Çıkış Kapısı uzunluğunun 1/3’ünden azca gayrimümkün.

Yangın merdivenleri bünyelırken degajeliği konutlarda 80cm, topluma degaje mimarilarda 120cm, güçlü katlı ofis binalarında 90cm genliğinden azca olmamalıdır. Kaçış yolları genliği 180cm’den azca olmamalıdır.

Yeni yahut ezelî binalarda görebileceğiniz yangın merdiveni hangi kriterlere nazaran üretilir, yangın merdiveni standartları nelerdir gibi soruların kenarıtlarını merak ediyor olabilirsiniz. İlgili merciler tarafından kesifı bir şekilde denetimleri meydana gelen yangın merdivenleri betonarme bünyelara için çok daha ferah ve dayanıklı olan çelik malzemelerden üretilmektedir.

Birsonsuz firma ve şirkete bu alanda iş veren firmamız, müşteri memnuniyetini ve can eminğini dikkate alarak itfaiye onaylı yangın merdiveni tasarlamaktadır. Tasarladığımız bu kaçış merdivenleri bayındırlık denetimlerinde de tam not almaktadır. 

Yapılan bir binanın özelliklerine ve kullanma amacına bakılırsa belirli yapı teftiş şartlarını sağlamlaması gerekmektedir. Ülkemizde bu şartları çoğu kez TSE kurumu belirlemektedir. Bir binada kullanılacak yangın baplarının (müstacel çıkış baplarının) belli başlı durumlara bakılırsa TSE şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Yangın yönetmeliğinde deyiş edildiği üzere bapların kendi kendine kapanması gerekmektedir. Kapıların tabiatıyla kapanmasını sağlayan yaylı menteşelerdir.

Spiral yangın merdiveni ya da dairesel yangın merdiveni olarak adlandırılan bu merdiven ismini şeklinden almaktadır. Z tipi yangın merdivenine oranla henüz az tercih edilmesinin nedeni insanların inerken ofis çizerek inmek zorunda kalmaları ve bunun neticesinde de baş dönmeleri veya balans kaybı kabilinden şeyler yaşayabilmeleridir.

Yangın kapısı 120 dakikaya denli ısıevet dayanıklıdır. Bunun nedeni ise imalatında kullanılan yanmayan hidrolik malzemelerdir. İmalatta kırmızıüminyum, hidrolik gereç ve mühür sac kullanılmaktadır. Bu iki madde ısıevet dayanıklı olmasını sağlar.

Report this page