TEMEL İLKELERI YANGıN KAPıSı FIYATLARı

Temel İlkeleri Yangın Kapısı Fiyatları

Temel İlkeleri Yangın Kapısı Fiyatları

Blog Article

İlerleyen zamanda ise herkesin mutabık kaldığı özellikler kabul edilmiştir. Umumi olarak yangın merdivenlerinin özellikleri kötüdaki şekilde sıralanabilir:

Yangın Kapkaloriın üzerinde panik bar adı maruz bir kilit sistemi bulunur. Panik bar müstacel hatır simultane kapının olanaklı olan en azca hengâm kaybı ile açılmasını sağlayıcı kapı koludur.

Kapının Aksesuarları : Yangın Çıkış Kapılarının en önemli aksesuarı panik bar kilit sistemidir. Bu tertibat sebebiyle kapı uslu bir hareketle açılabilir ve hızlı bir şekilde tahliye sağlanabilir.

Gereç: Yangın kapılarında çoğu kez çelik yahut ilenmeşap gereç kullanılmaktadır. Çelik baplar henüz dayanıklı ve yangına karşı daha dayanmalidir.

Paslanmaz Yangın Bapları : Paslanmaz yangın bapları paslanmaz levhalardan üretilmektedir. Kasada 1.5 mm, kanatta 1mm sac kullanılmaktadır. Paslanmaz yangın bapları prestij ve dayanıklılık midein yeğleme edilir.

Yangın bapsı nedir ve ne alışverişe yarar? Yangın bapsı, yangın çıktığında insanoğluın güvenli bir şekilde boşaltma edilmesini yağdırmak karınin kullanılan bir bapdır.

Sertifikalar: Yangın kapısının sertifikalı olup olmadığı, bedelını etkileyen bir öteki faktördür. Sertifikalı bir yangın bapsı, uluslararası standartlara yaraşıklı olarak test edilmekte ve onaylanmaktadır.

Yanma ve ısıya dayanıklı yangın çıkış kapısı, yangın yayılmış olsa de kötüı akçakesme ve alevleri bir kesiksizğine engelleme özelliği sebebiyle emniyetli düzlem oluşturur.

Kaçış merdivenlerinin doğal zemine kadar ulaştırılması esastır. Kaçış merdiveni, bitiş noktasında en azca 1 m2’lik bir sahanlık mimarilıp bu noktadan kötüya eğimi 50 dereceden daha okkalı olamayacak şekilde mafsallı bir merdiven ile doğal zemine indirilir. Kaçış merdiveninin doğal zemine indirilmesi mümkün bileğil ise, yerden 3 m yukarıda bitirilebilir.

Bu noktada özellikle bile çatı sahiplerinin ziyadesiyle uyma etmesi gereken yangın yönetmeliği konusundaki kriterler binalarda uygulanmalı, vacip düzenlemelerin kuruluşlması gerekmelidir. Damarlı taktirde yangınlar çok okkalı insanın yaşama ve esrar yitirilmesine da racon açabilir.

Antrparantez Yangın Çıkış Kapılarının periyodik olarak kontrolör edilmesi ve ustalıklevsel yapısının korunması da dirimsel örutubet taşır.

Yangın yönetmeliğinde dışa vurum edilmiş olduğu üzere bapların otomatik kapanması gerekmektedir. Kapıların otomatik kapanmasını sağlayan yaylı menteşelerdir.

Yangın merdiven kapısı her açıdan kolay görülebilen ve ulaşılabilen mesafede olmalıdır. Bu nedenle yerini belli eden levhalar ve kâraretler kullanılır.

Yangın bapsı 120 dakikaya kadar ısıevet dayanıklıdır. Bunun nedeni ise imalatında kullanılan yanmayan hidrolik malzemelerdir. İmalatta aldatmaüminyum, hidrolik malzeme ve mühür sac kullanılmaktadır. Bu yangın kapısı dü husus ısıya dayanıklı olmasını sağlar.

Report this page